(ВИДЕО): Македонската претставничката на Евровизија го фрли знамето за да се слика и без него

Денеска во Торино, на свечено отворање на овогодинешното евровизиско издание, беа пречекани натпреварувачите и нивните делегации, објави ТВ 21.

При пристигнувањето, евровизиската претставничка на Македонија, Андреа Коевска во рацете држеше македонско знаме, кое подоцна одлучи да го фрли и да се фотографира без него.

 

Back to top button
Close