(ВИДЕО) Меџити: Ќе гласам за новата Влада

Изет Меџити пратеник од редовите на Демократската унија за интеграција вели дека ќе даде зелено светло за новиот Владин состав кој најверојатно утре ќе биде достаен до Собранието, а в недела ќе биде гласањето, пренесе ТВ21.

Меџити додава дека има забелешки за извршната власт, но по долгите дебати во партијата, тој додава дека последниот збор го има лидерот Али Ахмети.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close