ВИДЕО: Мијалков на влез во судница прашан за обвинувањата за „Мериот коалиција“

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, денеска не сакаше да коментира за превирањата во ВМРО ДПМНЕ, ниту моментот што партијата иницијаторите за вонреден конгрес ги нарекува Мериот коалиција, која, според нив, му служи на Заев . Тој на влез на судњето за прислушувањето „Таргет-Тврдина“, со кус одговор:

„Денес сме за други настанаи“, рече Мијалков.

Може ли коментар?

„Не, дриг пат, кога ќе биде таа тема“, додаде тој.

Имавте средва и со Груби, зошто не давате одговори?

Мијалков не ја коментираше ниту средбата со Артан Груби од ДУИ. Тој се приклучи на иницијативата на ВМРО ДПМНЕ со која се бара оставка од лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Видеото можете да го гледате ТУКА.

Извор: Алсат

Back to top button
Close