(Видео) Мицкоски се предомисли-наместо најавуваните протести за струјата, ставен фокус на францускиот предлог

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната прес конференција рече дека партијата ја сменила одлуката и од утре нема да протестира поради зголемените цени, со цел да се фокусира на новиот француски предлог.

-Иако најавив дека ќе му предложам на ИК да имаме протести уште утре поради драматичниот удар врз стандардот на граѓаните,  со оглед на зголементото ниво на претпазливост околу чекорите со францускиот предлог и потенцијалното предавство на државните интереси, одлучив таа одлука да се смениме и целосно да се фокусираме на решението. Овој модифициран предлог го немаме ниту видено, ниту прочитано, рече Мицкоски.

 

 

Back to top button
Close