ВИДЕО: На раб на тепачка – Апасиев „се фати за врат“ со пратеникот на СДСМ

Пратеникот на СДСМ, Мартин Костовски и лидерот на Левица, Димитар Апасиев „се фатија за врат“ во салата од Собранието на Република Македонија.

Апасиев и Костовски почнаа во еден момент да се туркаат, по што мораше да интервенираат и останатите присутни во Собранието за да се спречи тепачка.

Инцидентот може да се погледне ТУКА

 

 

Back to top button
Close