(ВИДЕО) На скопјанка „и дојде преку глава“ од сообраќајниот хаос, па реши со автомобилот преку пешачки да си стигне на локацијата

Репортери на Слободен печат денеска сведочеле како полицијата утрово на една скопјанка ѝ напиша казна од 250 евра затоа што не ја следела блокадата и со возилото поминала преку пешачки премин за да стаса до саканата дестинација.

И додека автобусите можат да ја блокираат која и да посакаат раскрсница според сопствена проценка, граѓаните не можат да се движат слободно, а некои добиваат и казни…

 

Back to top button
Close