(ВИДЕО) Објавена снимка од претресот на „Табановце“:Им нашле околу 20 илјади евра. Пари криеле и во чорапите

Вкупно 12 лица добија кривични пријави од МВР како осомничени дека се дел од групата службеници вработени на „Табановце“ кои земале поткуп од лица кои ја минувале државната граница, соопшти МВР за акцијата која почна да се спроведува во неделата вечерта.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close