(ВИДЕО) Пречек на албанската владина делегација во Скопје

Владата на Р. Албанија предводена од премиерот Еди Рама пречекана официјално на платото пред владата во Скопје

 

По официјалниот пречек на премиерот Еди Рама во Скопје ќе следува заедничка меѓувладина седница на владите на Северна Македонија и на Албанија. На меѓувладината седница ќе се одржи и церемонија на потпишување на договори и меморандуми од страна на министрите на двете влади со цел продлабочување на соработката меѓу двете земји.

По официјалната средба на делегациите на двете влади, ќе следува прес-конференција на која ќе се обратат премиерот Димитар Ковачевски и неговиот албански колега Еди Рама.

Back to top button
Close