(ВИДЕО) Прослава со пукање на победата на ДУИ во Чаир 

ДУИ веќе наголемо ја слави изборната победа. Чаирскиот градоначалник Висар Ганиу на „Фејсбук“ сподели видео на кое освен музика се слушаат и рафали од огнено оружје, а кое подоцна беше избришано.

Претходно портпаролот на ДУИ Бујар османи најави убедлива победа на ДУИ во Тетово, Сарај, Кичево, Теарце, Битола, Дебар, Преспа, Сопшиште.

Back to top button
Close