(ВИДЕО) Прволигашки фудбал во нехумани услови

Кратовски Силекс и скопски Шкупи денеска одиграа прволигашки натпревар на стадионот во Кратово, иако таму немаше нормални услови за игра.

Мечот во Кратово, каде наврна пороен дожд и го потопи теренот заврши 0:0.

Топката воопшто не можеше да се движи, па играчите само ја исфрла што подалеку од својот гол.

Во второто полувреме, еден дел од теренот се подобри, па фудбалерите на двата тима се обидуваа на тој дел да направат некоја акција.

 

Back to top button
Close