Видео) Реџепи дел од коалиционите партнери во Владата

Кастриот Реџепи, пратеникот од БЕСА, џокерот кој ја спаси довербата на Владата, вечерва е дел од средбата на премиерот Зоран Заев со владините коалициони партнери.

Вечерва претставниците на помалите политички партии од владината коалиција очекуваат да чујат кои се владините приоритети по приклучувањето на Алтернатива во Владата.

Back to top button
Close