ВИДЕО: Роднините на загинатите во пожарот во модуларната болница со јајца гаѓаа кон зградата на Општина Тетово

 

Роднините на трагично загинатите во пожарот кој избувна модуларната ковид болница во Тетово денеска одржа протест, притоа барајќи правда за нивните сакни.

Револтираните граѓани се упатија кон седиштето на општина Тетово, каде што одржа говор, а потоа со јајца гаѓаа кон зградат на општината.

 

Back to top button
Close