(Видео) Роналдињо со поддршка за Македонија на ЕУРО 2020

Вечерва започнува Европското првенство со натпревар меѓу Италија и Турција.

За прв пат, свое учество на овој голем натпревар ќе земе и Македонија која својот прв натпревар го игра во недела против Австрија.

Пораки со поддршка пристигнуваат од сите страни, а сега и од познатиот Бразилец, веројатно еден од најталентираните фудбалери на сите времиња – Роналдињо.

Тој преку видео порака испрати силна поддршка за Македонија на претстојното ЕУРО 2020.

 

 

 

 

Back to top button
Close