(ВИДЕО) Роверот на НАСА „Perservence“ слета на Марс

Роверот на американската вселенска  агенција НАСА „Perservence“ (упорност), по седум месеци патување низ вселената, вечерва во 21,56 часот по средноевропско време слета на Марс, сместувајќи се во еден кратер.

Back to top button
Close