ВИДЕО: Руската војска влезе во Украина

Украинската гранична служба објави материјали за кое вели дека покажува руски воени возила како ја преминуваат нејзината граница од Крим.

Во соопштението се додава дека „движењето на воена опрема од полуостровот се евидентира преку административната граница“.

Руските трупи започнаа напад со широк опсег на Украина рано изутринава, додека претседателот Владимир Путин ја отфрли меѓународната осуда и санкции и ги предупреди другите земји дека секој обид за мешање ќе доведе до „невидени последици“.

Back to top button
Close