(ВИДЕО) СДСМ: Втората лага на Мицкоски од 2022 година е дека нема да почнеме преговори со ЕУ

Владејачката СДСМ денеска продолжи со изнесувањето на, како што велат од партијата, најголемите лаги на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кажани во годинава што изминува.

Back to top button
Close