ВИДЕО: Се поплави Арената каде Македонија треба да го одигра првиот меч на ЕУРО 2020

Главниот град на Романија, Букурешт го зафати големо невреме денеска. Одложен е тренингот на македонската фудбалска репрезентација бидејќи Националната арена е поплавена.

Порталот „Дриблинг“ објави видео од поплавената Арена.

 

Back to top button
Close