(ВИДЕО) Се степаа новинар и политичар во украинска емисија

Се чини дека не се доволни тензиите кои се случуваат на релација Украина-Русија, па синоќа се случи инцидент, овојпат во дебатна емисија.

Новинарот Јури Бутусов и членот на Платформата за живот, Нестор Шуфрич се степале за време на гостувањето во емисијата на Савик Шустер, „Слобода на говор“ во Украина, а не се познати причините за ваквата немила ситуација која ја следеа и луѓето од публиката

 

Back to top button
Close