Видео: Си-Ен-Ен: Колона тенкови се движи кон границата кај Харков

 

Огромна колона тенкови се движат кон границата кај Харков во Украина, јави Си-Ен-Ен.

„Во Русија и Украина падна ноќта додека украинските сили продолжуваат да го држат центарот на главниот град на Киев. Западните власти предупредуваат дека ни претстои ‘долга борба’“, се наведува во извештајот на Си-Ен-Ен.

Back to top button
Close