Видео: Силно невреме во Струмица

Силно невреме со грмотевици и силен дожд вечерва ја зафати Струмица и регионот.

Дождот поплави дел од улиците низ градот, а обилните врнежите во некои делови од областа не стивнуваат речиси два часа, јавуваат локалните медиуми.
Не можеме денес да го решиме проблемот со нивелацијата, но најитно се заложувам со изработка на проект за реконструкција на улицата и трајно решавање на овој проблем. Дополнително ќе започнеме со дронско снимање на одводните канали за јавно да ги објавиме сите објекти кои се изградени врз одводните канали, а кои предизвикуваат потешкотии во одводнувањето при такви обилни врнежи од дожд, напиша Костадинов на својот фејсбук профил.

https://m.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=1176447276475052&_rdr

 

Back to top button
Close