(Видео) Со пиштол се заканувал и тепал жена во угостителски објект – Детали за вчерашното апсење во Кочани

На 09.05.2024 во 14.00 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода О.Ц.(38) од Кочани. Тој се сомничи дека околу 12.30 часот во угостителски објект во Кочани се однесувал агресивно и со пиштол удрил едно женско лице.

Подоцна, при претрес во неговиот дом и неговото возило „ауди“, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени пиштол калибар 7,65 мм, 25 куршуми калибар 7,65 мм и лисици за врзување.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

@infomax.mk

Апсење во Кочани – Детали за кратко на infomax.mk #Македонија #Инфомакс #ТешкиМуабети #вести #политика #ТикТок #makedonija #infomax #teskimuabeti #vesti #fyp #tiktok #viralvideo #podcast #news #macedon #MacedoniaForever #MacedoniaAlways #MacedoniaMacedonia

♬ original sound – iNFOMAX.mk – iNFOMAX.mk

 

Back to top button
Close