(Видео) Таравари: Влегуваме во Владата

Претседателот на Алијанса за Албанци Арбен Таравари по вечерашаната седница на највисокото партиско тело во Тетово потврди дека неговата партија влегува во Владата.

Централното претседателство на Алијанса за Албанците на вечерашната седница со мнозинство прифатиле да влезат во Владата.

Како што сподели, Министерство за здравство, Министерство правда , Министерство за информатичко општество или заменик премиер за економски прашања, се договорени како ресори , што ќе ѝ припаднат на АА.

Back to top button
Close