(ВИДЕО) Урсула Фон дер Лајен твитна на македонски јазик и објави видео: Европа не е цела без Северна Македонија

Твитер статус на претседателот на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен

🇲🇰 Иднината на вашата земја е во Европската Унија, а Европа не е цела без Северна Македонија.

Ве сакаме во ЕУ!

Ви благодарам

Back to top button
Close