(ВИДЕО) Во Саудиска Арабија навивач нападна фудбалер со камшик

Неверојатна сцена беше забележана во Саудиска Арабија каде што во рамките на Суперкупот се сретнаа Ал Итихад и Ал Хилал (1:4).

Имено, навивач на Ал Хилал влезе во расправија со фудбалерот на Ал Итихад Абдерезак Хамдалах кој го испрска со вода. Навивачот ги загуби нервите по таквиот потег на фудбалерот, па извади камшик и почна да го удира напаѓачот.

Back to top button
Close