ВИДЕО: Жестока тепачка меѓу навивачите на Аргентина и Мексико

Фудбалерите на Аргентина со победата од 2:0 над Мексико направија голем чекор кон осминафиналето на Светското првенство.

Неизвесноста на натпреварот ја зовре жешката латино крв на навивачите кои беа на трибините, па дојде до тепачка.twitter sharing button

 

Учествувале неколкумина навивачи, а според пишувањата на странските медиуми, најлошо поминал навивач на Аргентина кој стадионот го напуштил раскрварен.

Back to top button
Close