ВИДЕО: Жестока тепачка на „Фаланга“ и „Лозари“ пред дербито во Штип, интервенираше полицијата

На фудбалските стадиони не е дозволено присуство на навивачи поради превенција од ширење на ковид-19, ама пред големото дерби на Истокот во Штип меѓу Брегалница и Тиквеш дојде до судир на двете навивачки групи.

„Фаланга“ и „Лозари“ се судрија на влезот во градот. Штипски „М Нет“ објави видео од тепачката, а толпата ја разделуваше полицијата, која мораше да интервенира.

Видео од тепачката во Штип:

Натпреварот меѓу Брегалница и Тиквеш заврши со два гола, ама без победник (1-1). Во пол-позиција се штипјани кои се фаворити за промоција во ПМФЛ.

Гол.мк

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close