Владата утре ќе ја испрати во Собранието номинацијата на Пенов за нов министер

На денешната прес конференција на владата каде беше презентиран нов пакет мерки вреден над 350 милиони евра за справување со економскта и енергетскта кризата, премиерот Димитар Ковачевски најави дека утре од неговиот Кабинет ќе биде испратена во Собранието номинацијата на Ристо Пенов за нов министер за локална самоуправа, откако ја пратил и оставката од таа функција на неговиот сопартиец од ЛДП – Горан Милевски.

 

Back to top button
Close