Владата утре ќе ја одржи 82-та седница

– Владата 82-ра седница што беше закажана за денеска ќе ја одржи утре, соопшти владината прес-служба.

Седницата ќе се одржи преку видео-конференциска врска, а за донесените заклучоци од Владата ќе информираат со соопштение по нејзиното завршување

Back to top button
Close