ВМРО-ДПМНЕ бара Таравари јавно да го кажел меѓународниот фактор што барал Алијанса да влезе во Владата?

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска упати јавно прашање до претседателот на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари, за тоа кој е тој меѓународен фактор што бара оваа партија да стане дел од владината коалицијата.

Back to top button
Close