ВМРО-ДПМНЕ организира свеченост по повод 34 години од формирањето

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи свеченост „34 години ВМРО-ДПМНЕ, 131 година ВМРО, завет, слобода, иднина, продолжуваме“ во театарoт „Јордан Хаџи Константинов Џинот“ во Велес со почеток во 13 часот.

На настанот ќе се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на влада Христијан Мицкоски.

Извршниот и Центраниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ синоќа ги потврдија кадрите од коалицијата „Твоја Македонија“ во новата влада за која мандатарот Мицкоски најави гласање во текот на претстојниот викенд

Back to top button
Close