ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Охрид

 

Пред половина час, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Охрид, Кирил Пецаков, на својот фејсбук-профил објави дека победил во вториот круг од изборите.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close