ВМРО-ДПМНЕ со реакција на статусот на Заев: Ако е навистина тој нека си поднесе оставка

Не сме сигурни дали позади ФБ статусот стои Зоран Заев, но ако е тој нека одговори кога ќе си поднесе оставка. Со оглед на фактот што цели осум дена го нема никаде во јавност Зоран Заев кој инаку најави оставка и го снема, отвораме дилема дали вистински седи и позади неговиот последен ФБ статус. – велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Велат дека доколку е навистина тој, тогаш добро е да одговори макар и на ФБ, кога ќе си го исполни последното ветување за оставка од премиер и претседател на СДСМ.

Back to top button
Close