Во 12 наврати во Република Грција ја злоупотребил платежната картичка за нафта и патарина за износ од 267.525 денари

Битолското обвинителство обвини две лица за извршена изнуда - МИА

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.С.(51) од с.Грчец, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „издавање чек без покритие и злоупотреба на платежна картичка’’. Пријавениот, вработен како возач во фирма од тетовско, во периодот од 16.10.2020 до 11.02.2021 во 12 наврати во Република Грција ја злоупотребил платежната картичка за нафта и патарина за износ од 267.525 денари.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close