Во Јапонија рекорден број на новозаболени лица на дневно ниво

Во Јапонија регистрирани се уште 1.264 инфицирани лица со Ковид-19, што е најголем дневен пораст на новозаболени лица од почетокот на пандемијата, соопшти јапонското Министерство за здравство.

Првапат во Јапонија се забележани над илјада заразени лица со новиот коронавирус за еден ден.

Во изминатите 24 часа починале три лица, со што вкупниот број на смртни случаи изнесува 1.017.

Back to top button
Close