Во атарот на селото Расино пронајден охриѓанецот Фадил Брао кој неколку дена се водеше како исчезнат.


Според неофицијални информации, безживотното тело на Брао и неговиот автомобил ги пронашле ловџии во раните утрински часови.

Повеќе информации во текот на денот

Back to top button
Close