Во Белград демонстрантите го нападнаа и лидерoт на Двери Бошко Обрадовиќ

 

 

Обрадовиќ додека седеше на тротоарот за порталите кои вршат пренос во живо изјави дека полицијата тепала кого стигне, и жени и деца, а тој добил удари во раката и ногата и завршил на земја.

Вели дека власта пуштила криминалци меѓу демонстрантите за да ја нападнат полицијата, а потоа таа да почне да ги тепа граѓаните.

-Ова е лицето на исплашениот режим, вели Обрадовиќ.

Back to top button
Close