Во болницата во Кочани: 44-годишна жена претепала три колешки

На 13.12.2022 во 13.10 часот во СВР Штип, вработена во Општа болница Кочани пријавила дека на едно од Одделенијата на болницата, вработената Ј.Т.(44) од Кочани физички ги нападнала нејзините колешки Б.А.(47), Т.С.(53) и М.К.(58), сите од Кочани.messenger sharing buttontwitter sharing button

Се работи на расчистување на случајот, по што против Ј.Т. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close