Во Бразил речиси 42 илјади новозаразени и 1.300 починати од Ковид-19

– Во Бразил, во последните 24 часа, се регистрирани 41.857 нови случаи на коронавирус, а починаа уште 1.300 луѓе, соопшти Министерството за здравство.

Досега во земјата се заразени 1,92 милиони луѓе, вклучувајќи го и претседателот Жаир Болсонаро.

Од последиците од вирусот досега починаа 74.133 лица.

Back to top button
Close