Во Бразил запленети речиси 2,5 тони кокаин

Бразилската полиција соопшти дека во едно предградие на Рио де Жанеиро откри и заплени 2,46 тони кокаин.

Во акцијата приведени се две лица. Кокаинот се чувал во хангар.

Полицијата соопшти дека тоа е најголемо количество запленети наркотици во Бразил.

Изминатите години Бразил стана една од земјите од каде се шверцува кокаинот од Јужна Америка во Европа.

Back to top button
Close