Во Брисел коктел по повод стартот на преговори на Северна Македонија и Албанија

 

По одржувањето на меѓувладината конференција попладнево во Брисел беше организиран коктел по повод стартот на преговори на Северна Македонија и Албанија.

 

Во присуство на премиерот Димитар Ковачевски, албанскиот премиер Еди Рама и еврокомесарот Оливер Вархеји беа исечени три торти со знамињата на ЕУ, Северна Македонија и Албанија.

Back to top button
Close