Во целосен прекин патот Куманово – Крива Паланка поради сообраќајка

Поради тешка сообраќајка незгода кај село Страцин, сообраќајот на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка е во целосен прекин, информира АМСМ.

Засега нема информации за евентуално повредени. Повеќе детали наскоро.

 

Back to top button
Close