Во хотелска соба во Охрид пронајдено починато лице од Косовска Митровица

На 22.05.2022. година околу 09 часот, во СВР Охрид пријавено е дека во соба од хотел во Охрид, пронајдено е починато лице, без траги на насилство. Од извршениот увид констатирано е дека се работи за Р.Т.(64) од  Косовска Митровица чија смрт, е потврдена од лекар од Итната медицинска помош. По наредба на јавен обвинител, врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

 

Back to top button
Close