Во Италија помалку смртни случаи од Ковид-19 по вчерашниот рекорд

Во Италија во последните 24 часа од Ковид-19 починаа 814 лица, што е намалување во споредба со претходниот ден, кога беа регистрирани рекордни 993 смртни случаи.

Бројот на новозаразени е малку поголем од вчера и изнесува 24.099.

Од почетокот на епидемијата во Италија биле заразени 1,68 милиони луѓе, а 58.852 починале

Back to top button
Close