Во изминатите 24 часа МВР регистрира 283 прекршоци за неносење маска

 Во текот на изминатото деноноќие (17/18.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 283 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Back to top button
Close