Во изолација ставен македонски автобус со тинејџери

 

Автобус со тинејџери кои во понеделникот се вратиле од летување на Халкидики, Грција, е ставен во изолација поради  пациент сомнителен за ковид-19, пренесува СДК.

Еден од патниците имал симптоми на корона вирус и утре ќе биде тестиран, а четири патници добиле решенија за изолација.

 

 

Back to top button
Close