Во Кичево извршена обљуба врз малолетничка

– Во полициската станица Кичево вчера била пријавена обљуба врз 13-годишна малолетничка.

– Според пријавата, на 20 јули 2020 година, во периодот од 14:30 до 15 часот, А.Ц. 22-годишен од Кичево извршил обљуба врз 13-годишна малолетничка, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close