Во Косово 203 новозаразени со коронавирусот, починале четири лица

Националниот институт за јавно здравје на Косово синоќа соопшти дека вчера се тестирани вкупно 419 примероци, од кои 203 се позитивни, со што вкупниот број на заразни со коронавирусот на Косово достигна 4.715.

До сега починале 101 лице, а само вчера имало четири смртни случаи, кои покрај Ковид-19, имале и други хронични заболувања.

Вчера се лекувани 71 пациент, додека вкупниот број на излечени е 22.27, а активни се 2.377 случаи.

Back to top button
Close