Во Париз евакуирана железничка станица поради сомнителен багаж

 

Француската полиција ја евакуираше железничката станица Гар ди Нор во Париз и истражува сомнителен багаж.

Француски Паризиен објави дека станицата била евакуирана поради закана за бомба.

Евакуирана е и станицата Магента што се наоѓа во близина. јт/зш/

Back to top button
Close