Во Прилеп починал малолетник по пад од дрво

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера пошинал малолетник од прилепско по пад од дрво.

-Вчера во 17.15 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во атар на село Стровја, прилепско, по пад од дрво, од здобиените повреди на местото починал малолетник од село Црнилиште, прилепско. Притоа, со повреди се здобил и Н.А.. Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт кај малолетникот. Полициски службеници од ОВР Прилеп извршиле увид, соопшти МВР.

Back to top button
Close