Во Радовиш имала решение за изолација, ама излегла да гласа

На 31.10.2021 во Полициската станица Радовиш било пријавено дека Г.К. од радовишко село излегла на гласање и покрај тоа што имала решение за самоизолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close